Zelená linka NUOVO CAFFE - volejte zdarma

800 269 259

Servisní linka

PO - PÁ 8:00 - 20:00 hod
SO - NE 9:00 - 20:00 hod

Také nevíte, jestli kávovou sedlinu vyhazovat do koše nebo splachovat do dřezu? Přečtěte si náš článek a nebudete se ho muset zbavovat vůbec.

Ať už jste příznivcem espressa, turka, překapávené kávy nebo dáváte přednost některému z alternativních způsobů přípravy kávy, vždy Vám po ní zbyde kávová sedlina, takzvaný lógr. Někdo ho splachuje do dřezu, někdo háže do koše. Ale věděli jste, že lógr má v domácnosti hned několik možností dalšího využití? Po přečtení následujícího článku už se ho určitě něbudete jen tak zbavovat.

Hnojivo
Lógr je bohatým zdrojem draslíku a dalších látek prospěšných pro růst rostlin. Smíchejte ho se zeminou a použijte pro výsadbu hrnkových rostlin nebo ho přidávejte do kompostu.

Peeling
Usušený lógr smíchejte s olivovým olejem. Získáte tak přírodní peeling k ošetření pleti obličeje i celého těla.

Přípravek proti celulitidě
Vlhkým lógrem si pravidelně masírujte problematické partie, účinkuje hned třikrát - masáží, peelingem a kofeinem, které společně prokrví a zpevní pokožku.

Vlasová maska
Vlasový zábal z kávové sedliny oživí barvu a lesk tmavých vlasů, kofein navíc pomáhá předcházet vypadávání vlasů.

Odpuzovač slimáků
Kávová bariéra kolem záhonů spolehlivě odpudí slimáky. Použít můžete jak sušený tak i čerstvý lógr.

Přírodní barvivo
Zbytky kávy můžete použít k barvení velikonočních vajec nebo i látky. Slabý kávový roztok dodá bílé tkanině béžový nádech.

Odstraňuje zápach
Trápí vás zápach v ledničce? Stačí do ní dát trochu lógru na talířku (nejlépe do spodní i horní části) a je po problému.

Zrenovuje tmavý nábytek
Vlhký lógr rozetřete na vybledlá nebo pošrábaná místa na dřevěném nábytku. Po chvíli setřete a přeleštěte přípravkem s obsahem včelího vosku. Škrábance a skvrny zmizí jako mávnutím kouzelného proutku.

Umyje připálené nádobí
Použijte lógr místo klasického písku na nádobí. Šetně odstraní nečistoty, ale nepoškrábe měkký povrch. Zkuste ho použít i na připečenou varnou desku.